КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ ФАСТІВСЬКИЙ РАЙОН ВЕПРИЦЬКИЙ ЗДО "З...

Меню сайту

Як виховувати дитину? Батьківський клас


Категорія: Психологічні проблеми -> Виховання -> Дитина

"Ти подивися, я тільки вчора попрала тобі ці штани! А знаєш, скільки я за них грошей виклала, а ти цього не цінуєш, замість того, щоб спокійно сидіти на лавці, вимазав їх морозивом ! І що, не можна бути акуратніше, скільки разів можна тебе просить не бігати з іншими дітьми, тобі вже 5 років, пора б міркувати своєї недолугої довбешкою! " - Знайома сцена, правда?

Не знаю, як Ви, а моя душа плаче, коли я чую таке.

Ви знаєте, у свій час мені так хотілося зупинити таких людей, дати відчути їм те, що відчуває зараз їх дитина. Поки що в якийсь момент я не зрозуміла, що свого часу вони самі все це пережили, тільки зі своїми матерями. Що їх виховували так само, як вони зараз виховують своїх дітей. Але не змогли в теперішній свого життя усвідомити все це і не змогли пробачити своїх батьків. Ось тепер ту ж біль завдають і своїм дітям. Може бути, так вела себе наша мати або наш батько, і тепер ми самі, не працюючи над собою, живемо бездумно, не змінюючи і не переписуючи батьківські програми?

Давайте подумаємо, чого нас вчать, коли ми чекаємо дитину? Ну, перш за все маму навчать, як сповивати і годувати малюка, в кращому випадку навчать, що з ним треба розмовляти. Але майже ніхто не говорить про те, як любити дитини і як будувати з ним стосунки. А ще існує думка, що до трьох років дитина нічого не розуміє і спілкуватися з ним не обов'язково. Однак це зовсім невірно.

На першому році життя у дитини встановлюється тісний психологічний зв'язок з матір'ю. Брак материнської любові та уваги в цей період позначається потім довгі роки. Існує два правила ставлення до дитини. Перше: "Дитя - це гість у домі. Його можна любити і поважати, але панувати над ним не можна, бо воно належить життя" - це написали індуси в древніх Ведах кілька тисячоліть тому. Воно передбачає любовно-шанобливе і, в той же час, декілька відсторонене ставлення до дитини.

Інше правило сформульовано в психології вже в нашому столітті: немовля прийшов у цей світ не для того, щоб відповідати очікуванням своїх батьків. Кожна дитина приходить у світ зі своїми цілями і повинен пройти свій шлях. А перед батьками стоїть завдання - допомогти дитині розкрити свою індивідуальність і свої можливості.

Але де ж цьому навчитися? - Запитаєте Ви. Вихід є. Зараз багато організацій соціально-психологічної спрямованості прийшли до висновку, що необхідно навчати батьків бути батьками. Для цього проводяться "Батьківські класи", в яких батьки вчаться бачити дитину окремо від тих проблем, які виникають у їхніх взаєминах, відокремлювати, де проблема дитини, а де батьківська. А також семінари для батьків, які не вчать як треба , а допомагають розібратисяяк не треба , що, на мій погляд, важливіше.

Дитина - ваш психологічний барометр, по якому ви можете визначити своє душевне самопочуття. Малюк повинен відчувати, що він любимо, тому не бійтеся розпестити його любов'ю. І не забувайте, що любов нематеріальна і занадто багато її не буває.

Якщо дитина спілкується зі спокійною і ласкавою мамою, якщо його потреби задовольняються, то в нього закладаються позитивне ставлення до самого себе (я любимо, значить , я хороший), впевненість у своїх силах і можливостях (адекватна самооцінка), ініціативність. Тоді він росте веселим, привітним, допитливим і активним, і до інших людей він ставиться з симпатією та інтересом. Згодом він навчиться дружити і відчувати любов.

Якщо ж малюка постійно критикують, лають і порівнюють з іншими, не на його користь, то й до себе він буде ставитися погано, виросте тривожним, невпевненим у своїх силах, похмурим, агресивним, впертим. А до людей буде ставитися насторожено, що може виражатися в примхи, норовистість, агресивності.

Ми живемо часом, як зомбі, слідуючи закладеної в нас з дитинства програмі. Давайте жити хоч трохи усвідомлені, зупинятися і замислюватися над тим, а чому ми зараз хочемо вступити саме так і вимовити те, що хочемо сказати в даний момент? Ніколи не пізно почати змінювати своє життя на краще.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024